Školski zbor odveo nas je u čarobni svijet Walta Disneyja!

Kraj školske godine i za mnoge razlog za pjesmu. Zato smo i mi pjevali! Danas, 7. lipnja, profesori i učenici okupili su se u školskoj knjižnici kako bi uživali u izvedbama našeg školskoga zbora, kratkoj priredbi i izložbi naših učenika.

Ovog sunčanog utorka, našom je knjižnicom odzvanjala pjesma. Naime, članovi školskoga zbora za kraj školske godine odabrali su interesantnu temu završne priredbe. Prema riječima ravnateljice dr. sc. Vesne Vlašić, odabrana nas je tema, vratila u djetinjstvo. Vjerujem da nas mnoge na djetinjstvo upravo podsjećaju crtani filmovi, poput onih Walta Disneyja koji su bili tema ovogodišnje priredbe. Osim što su nam ispričali prekrasnu priču najljepšim izborom pjesama poput A whole new world ( iz „Aladina“), Can you feel the love tonight (iz crtanog filma „Kralj lavova“) i ostalima, voditeljice priredbe, Kristina Nikić i Valentina Čeliković  ispričale su nam i kratku kronologiju same produkcijske kuće Disney. Po završetku priredbe, uslijedio je govor ravnateljice dr. sc. Vesne Vlašić koja se zahvalila školskome zboru i voditeljici zbora, profesorici glazbene umjetnosti, Andrei Sovčik. Ravnateljica je uputila prisutne da pogledaju i izložbu plakata učenika drugih razreda u našemu gimnazijskom predvorju, stručno postavljenu od strane profesorice likovne umjetnosti Eve Grgić. Doista predivnih 45 minuta prožetih marljivom organizacijom školskoga zbora, njihove voditeljice te profesorice Eve! Hvala im na tome!

U nastavku pogledajte fotogaleriju današnje priredbe.

Tekst i fotografije: Terezija Tomić, 2.a